Jak zapuszczać włosy?
Mimo, że krótkie fryzury są bardzo wygodne na co dzień, wiele kobiet marzy o pięknych, długich włosach. Jak prawidłowo je zapuszczać?

Wbrew pozorom zapuszczanie włosów nie należy do najprostszych rzeczy.
Najłatwiejszym rozwiązaniem jest oczywiście nie obcinanie włosów przez dłuższy okres. Jednak już po kilku tygodniach widzisz, że końcówki są wyraźnie połamane i rozdwojone. W moim wpisie powiem Ci jak szybko zapuścić włosy i jednocześnie zadbać o ich zdrowy wygląd.

Bardzo ważne jest regularne przycinanie.

Jeśli zależy Ci na długich,zadbanych i zdrowych włosach, to regularne podcinane jest konieczne. Podcięcie włosów nawet o 1 cm raz na dwa miesiące  w zupełności wystarczy, by usunąć zniszczone struktury włosa i nie hamować ich wzrostu.Podcięcie zniszczonych, suchych, rozdwojonych końcówek naprawdę ma sens. Bo suche, rozdwojone i zniszczone włosy same nie znikną, a mogą znacząco pogarszać wygląd włosów. Dlatego zapuszczanie włosów zacznij od podcięcia końcówek i rób to regularnie.

Nie polecam robić tego samemu w domu. Żeby końce włosów były ostre i wyglądały zdrowo, podcinaj je w salonie.

 

Prawidłowa pielęgnacja.

Poza regularnym podcinaniem zapuszczanych włosów musisz zwrócić uwagę na odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.
Pielęgnacja skóry głowy to podstawa.Raz w tygodniu wykonaj  peeling skóry głowy.
Na skórze głowy tworzy się zrogowaciały naskórek, osadzają resztki odżywek i kosmetyków do stylizacji. Trzeba je usuwać, żeby skóra mogła oddychać. A kiedy oddycha, to żyje, pomaga włosom rosnąć.Do tego pobudzi cebulki włosów do pracy.  
Peelingi mają jeszcze jedną zaletę – pomagają walczyć z łupieżem.

Zabezpieczanie końcówek włosów olejem, serum  na końcówki, chowanie włosów pod czapką, związywanie włosów na noc, pomoże zadbać o to, żeby końcówki się nie rozdwajały, kruszyły i przesuszały. Dzięki temu włosy będą w świetnej kondycji i jak już zapuścimy je do wymarzonej długości, będą cieszyć nas pięknym wyglądem

Dobrze unikać także prostowania włosów i suszenia ich w wysokiej temperaturze; jeśli jest to konieczne, należy zastosować produkty termoochronne, które zminimalizują szkodliwy wpływ prostownicy czy suszarki.

Profesjonalne kosmetyki pomogą ci zapuścić włosy

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że bardzo ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków.
Problemem jest ich ogromny wybór oraz wysoka cena. Koloryzacja + strzyżenie dodajmy do tego zabieg pielęgnacyjny i zakup kosmetyków w salonie, a z jednej wizyty robi nam się astronomiczna kwota zostawiona u fryzjera.

Ja również w swoim salonie mam dostępny duży wybór kosmetyków, jednak powiedzmy sobie szczerze, nie każdy kosmetyk za kilka set złotych jest wart tych pieniędzy. Dlatego podczas wizyty u mnie zapytaj o to co będzie dobre dla Twoich włosów. Podpowiem, który produkt  spełni swoją role dla Twoich włosów, a przy tym nie zrujnuje Twojego budżetu. 

Niedługo napisze osobny artykuł opisujący kosmetyki i ich działanie. Oraz sprawdzimy na “żywych klientkach” 🙂  czy warto zapłacić za produkt do włosów kilkaset złotych.   

Odżyw swój organizm od wewnątrz!

Nawet najlepszy i najdroższy preparat do włosów nie spełni swojego zadania jeśli Twój organizm nie będzie regularnie zaopatrywany we wszystkie niezbędne witaminy, a także mikro- i makroelementy. Kluczem do sukcesu, , jest właściwa dieta połączona odpowiednią suplementacją. Zwróć uwagę na to, czy w Twojej codziennej diecie jest odpowiednio dużo:

  • witaminy A i E,
  • witamin z grupy B,
  • a także cynku i żelaza 

 

Stres podobnie jak zła dieta negatywnie wpływa na cały organizm. Często to właśnie przez stres zmagamy się z wypadaniem włosów.
Znajdź czas na odrobinę relaksu, spróbuj masażu głowy, który nie tylko Cię rozluźni, ale też będzie stymulował cebulki do wzrostu włosów.

Co do tego, że włosy w końcu urosną i uda Ci się je zapuścić, nie ma żadnych wątpliwości. Tylko od Ciebie zależy ile ten proces będzie trwał i w jakiej kondycji będą zapuszczone włosy.  

Do zobaczenia ! 
Krystian Swiesiulski 

Leave a Reply