Przewodnik po koloryzacjach

Świat włosów to temat rzeka dla każdej kobiety. Nie będzie niczym zaskakującym jeśli napisze, że rodzajów farbowań włosów jest bardzo dużo. 
Ciężko odnaleźć się w tych wszystkich nazwach, technikach i rodzajach farbowań.
Dla tych z Was, które niezbyt orientują się w tych wszystkich nazwach, technikach poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje koloryzacji włosów i ich opis.

Co to  jest koloryzacja włosów?
Najprościej mówiąc to zmiana naturalnego lub już wcześniej zmienianego, koloru włosów za pomocą środków chemicznych. Pamiętaj o tym, że zmiana jest uzyskiwana za pomocą farb do włosów i może mieć efekt jedynie o kilka odcieni inny od naszych naturalnych włosów.

Czym innym jest rozjaśnianie włosów – możemy uzyskać efekt znacznie wyraźniejszy niż w przypadku farb. Spokojnie możemy zmienić kolor włosów np. z brązu na blond. Jednak sam produkt używany do rozjaśniania jest znacznie silniejszy w działaniu i bardziej chemiczny w składzie.

 

Ombre
Koloryzacja polega na rozjaśnieniu końców o kilka tonów z pozostawieniem ciemniejszych włosów przy skórze głowy. Efekt przejścia jest bardzo widoczny. Więcej o ombre już wkrótce .

Dla kogo ombre?
Efekt ombre często jest propozycją dla brunetek, które mogą pozwolić sobie na wyrazisty efekt. Jeśli masz  prostą grzywkę, efekt ombre może nie wyglądać tak spektakularnie. Ombre powinno wyglądać jakby włosy czesał wiatr. Cieniowanie włosów jest tutaj jak najbardziej wskazane.

Sombre
Sombre to nic innego jak delikatniejsza wersja ombre. Koloryzacja ta zakłada pozostawienie włosów przy nasadzie w naturalnym kolorze, a końce rozjaśniamy o jeden-dwa tony. Kontrast na włosach pozostaje bardzo delikatny, a sam efekt jest bardzo naturalny.

Dla kogo sombre?
Sombre wykonujemy na niemal każdym kolorze włosów. Zdecydowane sombre, w przeciwieństwie do ombre, polecam blondynkom. W przypadku włosów jasnych, będzie dawało naturalny, świetlisty efekt. Efekt koloryzacji sombre dodaje włosom objętości, dlatego jest polecany posiadaczkom włosów cienkich i delikatnych.

 

Koloryzacja złota
Klasyczny rodzaj koloryzacji włosów. Można ją podzielić na dwa rodzaje: farbowanie samych odrostów lub farbowanie całości włosów. Podczas tej koloryzacji używam tylko  farby do włosów, nie korzystam z proszku rozjaśniającego. Produkty dedykowane do tego rodzaju koloryzacji kryją siwe włosy oraz utrzymują kolor przez długi czas.

Koloryzacja złota – dla kogo?

Dla każdego ?

 

Dekoloryzacja
Tutaj zawsze mamy 100 pytań od klientek? Czym jest, po co ją wykonujemy, jak działa?

Dekoloryzacja to jeden z etapów w trakcie zupełnej zmiany koloru  włosów lub poprawce nieudanego efektu poprzedniej koloryzacji. Dekoloryzacja jest ściągnięciem pigmentu z włosów. Cała koloryzacja składa się z dwóch etapów: dekoloryzacji i koloryzacji właściwej. Koloryzacja końcowa nie zawsze jest możliwa do osiągnięcia od razu za pierwszym razem po dekoloryzacji. Wiele czynników ma na to wpływ, m.in. rodzaj farb używanych w poprzednich koloryzacjach, poziom jasności, jaki chcemy osiągnąć czy też szybkość rozjaśniania się włosów.

 

Dekoloryzacja – dla kogo?
Dekoloryzacja sprawdza się najlepiej na ciemnych pigmentach. Zatem idealnie sprawdzi się przy włosach czarnych, brązowych, czerwonych, mahoniowych, czy ciemnorudych. Aby jednak przebiegła pomyślnie, muszą zostać spełnione dwa warunki:

  • musi zostać przeprowadzona na wcześniej ufarbowanych włosach, ponieważ dekoloryzator działa wyłącznie na sztuczne pigmenty,
  • włosy muszą być w dobrej kondycji, gdyż dekoloryzacja wpływa na ich strukturę, niszcząc je i osłabiając. Refleksy
    Ta metoda koloryzacji włosów powoli zastępuje tradycyjny balleyage. Metoda ta polega na wybraniu kilku pasm-refleksów we włosach i rozjaśnieniu ich o ton-dwa. Refleksy pięknie rozjaśniają włosy, są przy tym delikatne i subtelne.

 

Komu najlepiej z refleksami we włosach?
Kilka refleksów we włosach pasować będzie szczególnie posiadaczkom włosów od blondu do brązu. Zabieg taki może dodać fryzurze trójwymiarowości i objętości włosów.

 

Koloryzacja globalna
Koloryzacja globalna to dwuetapowy zabieg. Pierwszą jego częścią jest dekoloryzacja, natomiast drugim – koloryzacja docelowa. Drugim etapem tej koloryzacji jest farbowanie końcowe, w zależności od preferencji i potrzeb klientki. Koloryzacja kończąca ten rodzaj zabiegu może być dowolna – przez ombre, sombre, do refleksów.

Komu jest dedykowana?
Tak jak w przypadku dekoloryzacji, zabieg koloryzacji globalnej to propozycja dla Pań chcących całkowitej zmiany Jeśli włosy są osłabione lub łamiące się, wykonanie koloryzacji globalnej powinno być skonsultowane ze stylistą.

Ronze
To połączenie brązu u nasady i rudości na końcach. Idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają we włosach dużo czerwonego pigmentu.

Komu jest dedykowane ronze?
Dla tych, którzy uwielbiają rudy.

Babylights
Jest to nic innego jak delikatne, naturalne rozjaśnienie włosów, przypominające rozświetlenie promieniami słońca.

 

Komu polecam babylights?
Babylights dobrze będzie wyglądać zarówno na ciemniejszych, jak i jaśniejszych kosmykach. Nawet ciemne blondynki czy szatynki mogą zdecydować się na ten typ koloryzacji. Kluczem jest wybór farby, której odcień nie będzie się znacząco wyróżniał na tle całej fryzury.

Bronze
To połączenie brązu przy nasadzie i blondu na końcach. Ta świetlista koloryzacja może być bardzo delikatna z subtelnym przejściem między „górą a dołem” lub bardziej wyrazista i kontrastowa. Pomogę dobrać kolor w taki sposób, aby na długo nie trzeba było martwić się widocznym odrostem.

 

Komu jest dedykowane bronze?
Polecana dla Pań, które chcą zmiany, ale marzą o delikatnej metamorfozie. To propozycja także dla osób zabieganych, które nie chcą wracać do fryzjera co kilka tygodni.

Flambayage

To subtelniejsza wersja tradycyjnego balleyage . Pozwala uzyskać efekt letniej „opalenizny” na włosach. Sekret polega na  sposobie nakładania farby. Używamy samoprzylepnych folii pociętych w równe paski. Za ich pomocą dzieli się włosy na poziomy i farbuje na kilku warstwach jednocześnie, stosując jeden lub kilka kolorów.

 

Komu jest dedykowane?
Szczególnie dla długowłosych blondynek.

 

 

 

Splashlight

 W tym przypadku farbowanie polega na rozjaśnieniu i rozświetleniu środkowej częściej włosów, gdzie włosy u nasady i końce pozostają w tym samym, ciemnym odcieniu. Przejście między kolorami musi być delikatne.

 

Czy splashlights jest dla każdego?

Rodzaj koloryzacji polecany jest praktycznie każdemu
Pięknie rozświetli włosy, dodaje naturalności.  

Tonowanie włosów

Jest to sposób farbowania polegający na zacienieniu ich. Często do takiego efektu używam  produktów, które zawierają witaminy i substancje odżywcze, dzięki czemu włosy nabierają blasku, a loki pięknie odbijają światło. Mimo, że tonowanie zasadniczo nie różni się niczym od farbowania, ma kilka plusów nad klasycznym farbowaniem:

– nie tworzy odrostu czy przejścia między linią tonowania a naszym naturalnym kolorem

– możemy tworzyć kolory pełne blasku i rozświetlenia.

 

Dla kogo tonowanie włosów?

Tonowanie ze względu na delikatne działanie preparatu, polecane jest każdemu.?

 

Zaczynamy jesienna promocje.
Od 3.11 do 30.11 do każdej usługi wykonanej w naszym salonie dodajemy rabat do 70% na wybrane kosmetyki.
Co zrobić żeby skorzystać z promocji ?

1.Zadzwoń i umów się na dowolną usługę w listopadzie .
2.Ciesz się zdrowymi i pięknymi włosami.

Dzwoniąc koniecznie powiedz, że chcesz skorzystać z promocji! Ilość kosmetyków jest ograniczona.

 

Do zobaczenia!
Krystian Świesiulski

 

Leave a Reply